6 grudnia, w Mikołajki klasy 3a, 3b i 7a wybrały się na poszukiwania świętego Mikołaja na jarmarku bożonarodzeniowym we Wrocławiu. Mimo, że po drodze zamiast śniegu padał deszcz, na miejscu pogoda dopisała, nastroje były radosne wszyscy dobrze się bawili.

We Wrocławiu odwiedziliśmy też ZOO gdzie witała nas żyrafa Irma, podziwialiśmy wspaniałe okazy ryb, pingwinów i fok zgromadzone we wrocławskim Afrykarium. Po drodze na Stary Rynek poszukiwaliśmy słynnych wrocławskich krasnali, które poubierane były w szaliki, a jeden nawet przebrany był w strój św. Mikołaja. Na zakończenie odwiedziliśmy jeden z największych i najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w Polsce, gdzie podziwialiśmy wyroby rękodzieła-biżuterię, świąteczne ozdoby choinkowe- bombki, adwentowe świeczniki oraz mogliśmy skosztować świątecznych wyrobów – pierniczków, owoców w karmelu, czy gorącej czekolady. Każdy stragan kusił świątecznym wystrojem, wokół panowała bożonarodzeniowa atmosfera, w tle słychać było nastrojowe piosenki.

Możemy powiedzieć, że dzięki wizycie we Wrocławiu poczuliśmy magię świąt, na które z niecierpliwością czekamy…

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć