W środę, 6 grudnia, naszych pierwszoklasistów odwiedził Święty Mikołaj! Było dużo zabawy i śmiechu! Ale najciekawsze jest to, jak to wszystko się zaczęło…

O godzinie 17:00 uczniów i ich rodziców powitali pomocnicy Świętego Mikołaja, Elfy. Na początku trochę się wszyscy porozciągali i potańczyli, po czym Pani Dyrektor zaprosiła Gości na pyszne słodkości (podziękowania dla niezastąpionych rodziców! 🙂 ). Kiedy wszyscy byli już najedzeni, rozpoczęły się poszukiwania – i to nie byle jakie!

Z latarkami w dłoniach klasa 1a, z Panią Dyrektor na czele, wybiegła ze szkoły, podążając za dźwiękiem dzwonka! Szukali za drzewami i samochodami oraz po drugiej stronie budynku i nasłuchiwali. Aż wreszcie znaleźli pana w czerwonym stroju, z wielkim workiem i białą brodą! To był Święty Mikołaj! Dzieci zaprosiły do szkoły swojego nowego Gościa, zaśpiewały dla niego kolędę, zatańczyły i ulepiły długi łańcuch. Później każdy z uczniów otrzymał prezent – kalendarz adwentowy. Ponadto – odbyła się wielka bitwa na śnieżki!

Niestety, po wspólnej zabawie trzeba było pożegnać się ze Świętym Mikołajem. Na sam koniec na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka – wielki dmuchany zamek!