28 listopada 2017 r. w świetlicy odbyło się przedstawienie propagujące czytelnictwo wśród dzieci, przygotowane przez p. Iwonę Masłowską i p. Remigiusza Menesa.

Uczniowie klasy VII wcielili się w role bajkowych i baśniowych postaci, które stały się własnymi karykaturami i przybyły celem zdiagnozowania do Przychodni Baśniowców. Kolejno przed widownią złożoną z pierwszoklasistów zaprezentowali się: Pinokio, któremu dokuczały: drewniany reumatyzm i korniki w nosie, Czerwony Kapturek ciągnący opierającego się Wilka, Kopciuszek, której urosły stopy i nie mogła założyć pantofelków, Krasnoludki, z których jeden urósł, a drugi utył, Królewna Śnieżka uodporniona na działanie trucizny w jabłku oraz Królowa Śniegu cierpiąca z powodu wiecznej zmarzliny.

Doktor Paj-Chi-Wo, który pojawił się na scenie jako ostatni, zdiagnozował najpierw u swoich pacjentów wirusa NCT, tj. Nieczytelnictwa, potem wskazał dla nich ratunek: dzieci, ale pod warunkiem, że zaczną o nich czytać. Doktor poprosił następnie przedstawiciela pierwszoklasistów o złożenie w imieniu kolegów i koleżanek przysięgi, że polubi czytanie i książki.

Po spektaklu siódmoklasistki zaprosiły dzieci do udziału w quizie ze znajomości bajek i baśni. Pierwszoklasiści chętnie odpowiadali na pytania; poprawne odpowiedzi nagradzane były upominkami.


Remigiusz Menes