Pierwsze spotkanie międzynarodowe koordynatorów projektu Erasmus+ „National Games And Sports Bring Us Together” odbyło się w Widyniu, Bułgarii w dniach 19-23 listopada 2017 roku.

Naszą szkołę, SP nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi, koordynującą cały projekt reprezentowały podczas spotkania Pani wicedyrektor Katarzyna Dorna oraz Pani Barbara Maciejewska-N’sir, a pozostali partnerzy pochodzą z Bułgarii, Rumunii, Turcji, Słowenii i Portugalii.

Nauczycielka Galina Netova wraz z Panią Dyrektor, pracownikami i uczniami z Osnovno Uchilishte „Lyuben Karavelov”, szkoły liczącej sobie 105 lat, przywitali nas bułgarskim obyczajem chlebem i miodem.

Projekt dotyczy tematyki narodowych zabaw i gier sportowych i dlatego podczas wizyty mieliśmy okazję zobaczyć jak radzą sobie uczniowie na zajęciach języka angielskiego, wychowania fizycznego i matematyki; posłuchać piosenek patriotycznych oraz wziąć udział w warsztatach tańca ludowego. Miejscowi nauczyciele wychowania fizycznego zaprezentowali wraz ze swoimi uczniami gry i zabawy sportowe, które wcale za wiele nie różnią się od naszych, rodzimych.

Gościnność gospodarzy, wspaniałe potrawy, zapach wszechobecnych płatków róż, a przede wszystkim atmosfera sprzyjająca budowaniu silnego zespołu projektowego pozostanie na długo w naszej pamięci.


Barbara Maciejewska-N’sir, koordynator projektu