Integracja i doskonalenie angielskiego,
czyli siódmoklasiści SP nr 2 na obozie „EUROWEEK”

Klasa VII a dwujęzyczna ze Szkoły Podstawowej nr 2 z oddziałami Dwujęzycznymi od 17-21 października 2017 r. przebywała na obozie w Długopolu Dolnym leżącym w pięknej Kotlinie Kłodzkiej. Uczniowie codziennie brali udział w różnego typu zajęciach prowadzonych po angielsku przez wolontariuszy m.in. z Indii, Włoch, Indonezji, Ugandy, Korei, Tajlandii, Gruzji, Kolumbii.

„Każdego dnia wolontariusze coraz bardziej mnie zaskakiwali formą zajęć i pomysłami. Bardzo polubiłam ich poczucie humoru i kreatywność. Nie tylko udoskonaliłam mój angielski, ale także nauczyłam się pracy w grupie, autoprezentacji i zawarłam nowe znajomości z rówieśnikami z Krakowa” – powiedziała z entuzjazmem Pola Antkowiak. Bianca Frydrysiak, miło wspomina dzień, w którym z grupą nagrywała film, a Bartka Tarnachowicza zainteresowały prezentacje innych kultur. Kasia Góra i Jagoda Dyrka doskonale bawiły się podczas zadania „Strój i makijaż na halloween”. Michalina Miller i Sylwia Występska zaprezentowały swoje gimnastyczne talenty podczas „Wieczoru talentów”.

Siódmoklasiści wspominają także wycieczkę do Międzygórza i zdobycie Góry Iglicznej. Na tym obozie otworzyłam się na ludzi, stałam się bardziej śmiała i z odwaga wypowiadam się po angielsku – wyznała Natalia Pięta. Na koniec Dominika stwierdziła, ze teraz zostały tylko wspomnienia i zdjęcia.

Wszyscy uczniowie 7a wyrazili chęć ponownego udziału w obozie „Euroweek”