W dniach 28.05 do 1.06 uczniowie klasy 1B wraz z wychowawcą wyjechali na obóz językowy “Euroweek-Szkoła Liderów” do miejscowości Długopole Zdrój. Zakwaterowano ich w ośrodku „Aleksander”, gdzie również gościła młodzież gimnazjalna z Nadarzyna.

Poniżej prezentujemy kilka opinii uczestników wyjazdu:

„Każdego dnia mieliśmy kilkugodzinne zajęcia kulturowe po angielsku z wolontariuszami z całego świata. Kierowniczka z Kenii – Shee nauczyła nas tolerancji do drugiego człowieka i nie postrzegania świata przez stereotypy. Codziennie odbywała się dyskoteka oraz karaoke, na których wspaniale się bawiliśmy.” Jagoda, Ewa, Kaja

„Wolontariusze z całego świata mówili do nas po angielsku, więc znacznie poprawiła się nasza wymowa.” Bartosz

„Początkowo byliśmy uprzedzeni do naszych rówieśników, którzy razem z nami uczestniczyli w zajęciach na obozie, lecz z upływem czasu poczuliśmy z nimi dziwną, silną więź, co sprawiło, że nie chcieliśmy się z nimi rozstawać. Nie tylko z gimnazjalistami było ciężko się pożegnać. Wolontariusze skradli nasze serca. Jeden z obcokrajowców był szczególny. Wszystkich zachwycał swoją grą na gitarze, długimi, świetnymi, luźnymi rozmowami i niesamowitym gustem muzycznym. To właśnie z nim najciężej było się pożegnać.” Aleksandra, Martyna

„Poznaliśmy tam wiele przyjaznych osób w naszym wieku i cudownych wolontariuszy. Przyznam, że pojechaliśmy tam z nastawieniem negatywnym, ale wróciliśmy bardzo zadowoleni. Cieszę się, że przez te pięć dni wolnych od szkoły, mogliśmy zintegrować się ze swoją klasą oraz z uczniami z innej szkoły.” Martyna, Wiktoria, Maksymilian

„Zajęcia prowadzone były w języku angielskim, jedyne polskie słowa jakie słyszeliśmy to masakra i lamus. Do Poznania wszyscy wrócili szczęśliwi i uśmiechnięci.” Julia, Martyna

„Początkowo nie każdy był pozytywnie nastawiony do całego wyjazdu. Oczywiście zdania są do teraz podzielone, lecz my sądzimy, że był to fantastyczny czas pod względem edukacji jak i przygód w gronie klasy, a także nowo poznanych ludzi.” Julia, Anita

„Na pewno dużo się nauczyliśmy, poćwiczyliśmy wymowę, nabraliśmy trochę odwagi, jak i polepszyliśmy nasze umiejętności językowe i aktorskie.” Zuzanna

„Zajęcia prowadzono ciekawie. Pobudziły też naszą kreatywność. Prezentacje grupowe poprawiły umiejętności pracy w grupie oraz powiększyły pewność siebie.” Paulina