Wraz z pierwszym dzwonkiem, w progi powracającej na Rataje Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi zawitali pierwszoklasiści. Najmłodsi podopieczni szkoły 17 października 2017 roku zostali uroczyście pasowani na uczniów. Był to nie lada sprawdzian dla Pierwszaków, ponieważ walczyli z tremą i pierwszy raz zaprezentowali się na scenie występując przed Dyrekcją, gronem pedagogicznym oraz zebranymi rodzicami i uczniami. Najmłodsi zostali powitani przez Panią Dyrektor Agatę Ratajczak, ich tornistry poświęcił diakon Przemysław Sobol, a oni sami zaprezentowali się wzorowo w krótkich i humorystycznych wierszykach. Gimnazjaliści dodali też coś od siebie, wykonując specjalnie dla młodszych kolegów i koleżanek wesołe piosenki.

Po części wstępnej nadszedł wielki moment, czyli ślubowanie. Nowi uczniowie ślubowali, że będą sumienni i pilni w nauce, ale także koleżeńscy i grzeczni nie tylko w szkole, ale i w domu, przynosząc dumę swoim rodzicom. Po tak doniosłej chwili nie mogło stać się nic innego – chwila oddechu i dobrej zabawy! Dla naszych Pierwszaków zorganizowano wspaniały balik z ciekawymi grami i zabawami, a rodzice mieli okazję porozmawiać i wymienić się doświadczeniami z pierwszych tygodni edukacji swoich dzieci w czasie poczęstunku przygotowanego specjalnie dla nich.

Pierwszoklasistom ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Szarych Szeregów i ich rodzicom nie pozostaje nic innego, jak życzyć wspaniałego roku szkolnego pełnego zdobywania wiedzy i ciekawych doświadczeń oraz dobrej zabawy w czasie nauki w nowej szkole!