Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu. W tegorocznym konkursie wniosków beneficjentką została Pani Barbara Maciejewska-N’sir, która opracowała dwa projekty na lata 2017-2019. Projekty te zakładają współpracę międzynarodową oraz poprawę jakości pracy Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi.

Pierwszy z projektów koordynowany przez naszą szkołę zatytułowany jest „National Games and Sports Bring Us Together” i dotyczy propagowania wśród młodzieży narodowych zabaw i gier sportowych, aktywności fizycznej, a także zdrowego trybu życia. Oprócz naszej placówki wezmą w nim udział Bułgaria, Turcja, Rumunia, Portugalia i Słowenia.

Drugi z projektów, który również będzie realizowany u nas w latach 2017-2019 nosi tytuł „We all stand together” i będziesię skupiał na szeroko rozumianej integracji społeczności szkolnej oraz lokalnej, poszanowaniu drugiego człowieka i zapobieganiu wykluczeniu społecznemu. Kraje uczestniczące w tym projekcie to Grecja, Włochy, Portugalia, Turcja i Norwegia.

W ramach realizacji obydwu projektów autorka zakłada współpracę z uczelniami w Poznaniu, aktywne działania na platformie eTwinning, mobilności międzynarodowe nauczycieli (szkolenia, spotkania koordynatorów), wymiany uczniowskie oraz wizyty partnerskie w naszej placówce. Ważnym planowanym efektem współpracy międzynarodowej będzie wzrost motywacji uczniów do nauki języków obcych, zaangażowanie uczniów w działania projektowe dotyczące wymiany doświadczeń kulturowych, uwrażliwienie uczniów na konieczność głębszego zaangażowania w działania szkoły oraz uświadomienie uczniom potrzebę rozwijania swoich umiejętności komunikacyjnych i interpersonalnych w celu osiągnięcia w przyszłości sukcesu na rynku pracy.

Autorce projektów gratulujemy i życzymy wytrwałości w realizacji projektów!