We wtorek 29 sierpnia br. w Szkole Podstawowej nr 2 im Szarych Szeregów w Poznaniu odbył się festyn dla pierwszaków. Na imprezę zaproszono przyszłych uczniów naszej szkoły wraz z rodzicami.

Uroczystość otworzyła Pani Dyrektor Agata Ratajczak, która na wstępie podziękowała rodzicom za przybycie i przekazała najważniejsze informacje związane z nadchodzącym rokiem szkolnym. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć także przyszłej wychowawczyni Pani Joanny Jóźwiak-Pawełek oraz nauczycieli, którzy będą uczyli w klasie 1a. Zarówno rodzice, jak i dzieci pierwszy raz spotkali się z przyszłymi nauczycielami.

Zebranie zostało połączone z festynem dla dzieci, na którym czekało wiele wspaniałych atrakcji przygotowanych przez szkołę. Przyszli uczniowie mogli potańczyć w rytmach dziecięcych hitów, a także zjeść pyszną watę cukrową. Największym zainteresowaniem naszych pociech cieszył się wielki dmuchany zamek do skakania. Przez cały czas towarzyszyli im Pan Myszka Miki wraz ze swoimi pomocnikami, którzy przeróżnymi zabawami umilali wspólnie spędzany czas. Oprócz zabaw na świeżym powietrzu nasi goście mogli obejrzeć sale, w których będą odbywały się codzienne zajęcia, a także świetlicę szkolną, która została wyposażona w dywan interaktywny. Dzieci po raz pierwszy mogły zapoznać się z dywanem i zagrać w piłkę nożną, czy wyścigi samochodowe.

Wszyscy, którzy tego dnia przybyli na spotkanie wyszli z niego zadowoleni i radośni. Nasze pociechy nie mogły się doczekać, kiedy zadzwoni pierwszy dzwonek i będą mogły rozpocząć wspólną naukę i zabawę w naszej szkole.