Projekt eTwinning na zajęciach rozwijających z angielskiego

Głównym tematem tego projektu, w którym uczestniczyli uczniowie z klas 5D, 6a oraz 6B były nadchodzące letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu 2024, ale w szerszym ujęciu chodziło o sport i gry. Świetnie się bawiliśmy, wykonując szeroki zakres zajęć rekreacyjnych i kulturalnych. Uczniowie z 10 szkół i 7 krajów: Polski, Hiszpanii, Francji, Turcji, Czech, Włoch oraz Grecji mieli możliwość uczestniczenia w tych zajęciach od października 2023 r. do czerwca 2024 r.

 Uczniowie pracowali w międzynarodowych zespołach i każdy z nich badał inny temat nadchodzących igrzysk: flaga olimpijska, drużyny różnych krajów projektu, flagi krajów, hymny narodowe, sport, maskotki. Wspólnie opracowywali pytania dotyczące Igrzysk Olimpijskich, które zostały później wykorzystane do stworzenia kart gry. Naszym końcowym produktem była gra planszowa o nazwie “OLYMPIC CHALLENGE 2024”, którą stworzyły od początku do końca i w którą zagrały wszystkie szkoły. Naszymi celami było używanie języka angielskiego w rzeczywistych sytuacjach komunikacyjnych, rozwijanie autonomii i pracy zespołowej, rozwijanie umiejętności cyfrowych, poznawanie kultury i sportu innych krajów, rozwijanie kreatywności podczas tworzenia gry planszowej.

Dziękuję za uczestnictwo zaangażowanym uczniom!