W styczniu grupa uczniów dwujęzycznej klasy 8b uczestniczyła w warsztatach języka angielskiego poświęconych muzyce amerykańskiej. Zajęcia poprowadził Mark Wills, pochodzący z Wielkiej Brytanii miłośnik muzyki pop. Przybliżył on uczniom źródła i kontekst kulturowy twórczości Elvisa Presleya, Michaela Jacksona, Madonny oraz zespołów The Beach Boys, czy Nirvana. Podczas warsztatów młodzież odbyła wirtualną podróż do Nowego Yorku, Los Angeles, Memphis, Detroit i Seattle, czyli miast, które miały wpływ na twórczość tych wybitnych artystów. Spotkanie stanowiło świetną okazję do sprawdzenia swoich umiejętności językowych w praktyce w rozmowie z rodowitym Anglikiem oraz wspólnego śpiewania światowych przebojów.