Stworzyliśmy kontrakt grupowy – nasze zasady, pod którym podpisali się uczniowie.
Rozwijaliśmy swoje umiejętności konstrukcyjne z różnych klocków i innych materiałów.
Uczyliśmy obsługiwać się mapą i odszukiwaliśmy miejsca wakacyjnych podróży.
Nazwy wakacyjnych miast uczniowie układali z klocków “maple” – doskonaląc współpracę w grupie.
Pocztówka z wakacji”- praca plastyczne wykonana techniką wydzieranki.
Obchodziliśmy ” Dzień Marzyciela”. Uczniowie rysowali swoje marzenie te małe i duże, te bliskie i te trochę odległe.
Stworzyliśmy fotobudki z okazji “Dnia Kropki” i kolorowaliśmy kolorowankę, z której później powstały duże wspólne puzzle.
Obchodziliśmy “Dzień spadającego liścia”, gdzie powstały w barwach jesieni liście z wykorzystaniem plasteliny.
Obchodziliśmy “Dzień jabłka”- stworzyliśmy mapę myśli na temat jabłka i wykonaliśmy jabłka z różnych materiałów plastycznych, doskonaliliśmy sprawności manualne.
W ramach “Dnia głośnego czytania” gościliśmy w świetlicy p. Olę – naszą bibliotekarkę i szkolnych wolontariuszy, którzy czytali uczniom książki.
W ramach Akcji ” Kocham słyszeć” i realizacji zadań wynikających z projektu “Każdy inny wszyscy równi” obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Głuchych – zgłębialiśmy swoją wiedzę na temat zmysłu słuchu i sposobów w jaki możemy pomagać osobą niesłyszącym, słabosłyszącym. Z kolorowych materiałów projektowaliśmy aparat słuchowy.