Projekt "Psia lekcja. Przyłóż łapę do czegoś dobrego"

Uczniowie klas młodszych 1-3 biorą udział w projekcie edukacyjnym o bezpieczeństwie dzieci i szkół “Psia lekcja” Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom. Program wprowadza uczniów i uczennice w zagadnienia opieki nad psami, komunikacji z psami oraz jak pies może pomagać innym.
Celem Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom jest jednak nie tylko edukacja, ale także niesienie realnej pomocy. Jednym z 3 modułów projektu jest akcja charytatywna “Przyłóż łapę do czegoś dobrego!”. Niezbędne do tego są środki finansowe, dzięki którym można zapewnić najlepszą dogoterapię dzieciom w szpitalach, pomoc w wybudzeniu dzieci ze śpiączki czy szkolenia psich wolontariuszy.

W związku z Dniem Kundelka, który przypadał na 25.10 społeczność naszej Szkoły włączyła się do akcji zbierania pieniążków na ten ważny i szczytny cel. Klasy młodsze zrealizowały warsztaty związane z psiakami, przybliżające temat dogoterapii. Powstały kundelki z origami oraz inne ciekawe prace plastyczne, a na holu stanowisko, na którym każdy miłośnik piesków mógł znaleźć coś dla siebie 🙂