Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice,

Miasto Poznań uruchomiło Poznański Punkt Szczepień Powszechnych na Stadionie Miejskim w Poznaniu. Z uwagi na decyzję o włączeniu grupy dzieci w wieku 12 – 15 lat do programu szczepień, zachęcamy do rejestracji i skorzystania z zasobów, które oferuje miejski punkt. Dostępne są szczepionki Comirnaty firmy Pfizer, które jako jedyne zostały dopuszczone przez Europejską Agencję Leków do stosowania u osób w wieku 12+.

Rejestracji dokonać można za pośrednictwem miejskiej infolinii Poznań Kontakt działającej pod numerem telefonu 61 646 33 44. Mogą Państwo skorzystać również z innych sposobów zgłoszenia dziecka tj. za pośrednictwem  całodobowej i bezpłatnej infolinii- 989. Do zapisu wystarczy PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale każdy, kto go poda, otrzyma SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. Rekomendowane jest podanie numer telefonu rodzica, który w przypadku dzieci w wieku 12 – 15 powinien towarzyszyć mu przy szczepieniu. Podczas rejestracji należy wybrać dokładny termin oraz miejsce podania preparatu. 

Mogą Państwo skorzystać również z możliwości szybkiej e-Rejestracji dostępnej na pacjent.gov.pl. Tam należy wpisać numer PESEL Państwa dziecka i jego nazwisko, a także numer telefonu, na który odbiorą Państwo potwierdzenie zgłoszenia. Następnie należy wybrać termin i miejsce szczepienia. Skutecznym sposobem na rejestrację dziecka do szczepień jest również wysłanie SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: “SzczepimySie”.

Przed szczepieniem należy wypełnić za dziecko kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego. Będzie on dla personelu kwalifikującego podstawą decyzji, czy dziecko lub nastolatek może być zaszczepiony tego dnia. Kwestionariusz musi podpisać rodzic lub opiekun.  Jeśli dziecko lub nastolatek nie przyniesie na zabieg podpisanego kwestionariusza, to jego opiekun prawny musi z nim przyjść.

Fakt zaszczepienia Państwa dziecka zostanie potwierdzony poprzez Unijny Certyfikat COVID, który znajdą Państwo na Internetowym Koncie Pacjenta Dziecka. Na UCC składa się kod QR i unikalny identyfikator. Certyfikat można pobrać w formie pdf lub zeskanować jako kod QR. Można go będzie również otrzymać w formie wydruku papierowego w punkcie szczepień, po zabiegu.

Zachęcamy do skorzystania w/w możliwości i pilnego zaszczepienia młodzieży, korzystając z dużej ilości dostępnych obecnie preparatów szczepiących na Stadionie Miejskim w Poznaniu. Do końca miesiąca, począwszy od 17 czerwca jest dostępnych jeszcze ponad 5000 szczepionek.