Pomimo, że obecny czas nie sprzyja spotkaniom na żywo, to zawsze można jednak spotkać się wirtualnie i RAZEM uczyć się, współpracować oraz bawić. Tak było i tym razem, podczas trzech intensywnych dni w projekcie Erasmus+ „Get Plugged To Rural Life”. Nasza szkoła była gospodarzem pierwszej wirtualnej wymiany ze szkołami w Hiszpanii, Grecji, Litwy i Rumunii.

W pierwszym dniu nasi uczniowie zaprezentowali szkołom partnerskim Polskę, Poznań oraz zabawny filmik o swoich zainteresowaniach. Odpowiadali również na licznie zadawane pytania co sprzyjało ćwiczeniom komunikacji w języku angielskim. Duże wyzwanie dla wszystkich stanowiły międzynarodowe warsztaty wielkanocne, które gościnnie prowadziła p. Kinga Kołodziejska – tworzenie kurczaczków, króliczków i przepięknie dekorowanych wieńców. Nie zabrakło śmiechu i co poniektórych uczestników zaplątanych w satynowe wstążki J

Drugi dzień upłynął na prezentacjach szkół z dawnych lat, pokazach galerii zdjęć z życia naszych przodków oraz serii pytań i odpowiedzi.

Ostatni, trzeci dzień wymiany upłynął pod hasłem przewodnim: „Zawody dawniej i dziś”. Po zaprezentowaniu produkcji samochodów w fabryce Volkswagena mieszczącej się pod Poznaniem, uczniowie uczestniczyli w interaktywnej lekcji na platformie Nearpod, świetnie współpracując ze sobą i budując relacje towarzyskie.

Na koniec wirtualnych spotkań prawdziwa bomba – warsztaty naukowe przeprowadzone przez naszą nauczycielkę p. Bogumiłę Szubert. Uczniowie przebrani w fartuchy aktywnie uczestniczyli w różnorodnych eksperymentach chemicznych i fizycznych; a największe emocje zarówno u nas, jak i w szkołach partnerskich wzbudziło doświadczenie p.t. „Wulkan”, wahadło zegara oraz pocieranie włosów balonem J 

Bardzo dziękuję wszystkim za aktywny udział i współpracę w działaniach projektowych!

Barbara Maciejewska-N’sir