Dzisiaj przesyłam Wam tutorial –jak wykonać  flagę w formie przestrzennej .

1.Potrzebne materiały 3 białe kartki A4 i jedna w kolorze czerwonym, farbki plakatowe lub akwarelowe (niebieskie i czarna lub brązowa), pędzel, ołówek, pojemnik z wodą do farb, klej i nożyczki (dzieci młodsze używają nożyczek wyłącznie pod opieką dorosłych) (fot. 1).

  1. Na początku na jednej białej kartce A4 malujemy niebo (fot. 2).

3. Kolejną kartkę A4 składamy na pół i rysujemy flagę (fot. 3). Aby flaga była równa na wysokości w kilku miejscach odmierzałam tę samą wysokość. Następnie wycięłam ją podwójnie, aby mieć wzór i czystą flagę (to na niej będziemy dwustronnie przyklejać czerwone pasy -fot.4). Pamiętaj, że jeśli nie masz czerwonej kartki możesz pomalować dwustronnie czerwone pasy czerwona farbą lub kredką.

4. Szablon flagi dzielę poziomo na 2 równe połówki (metoda: w kilku miejscach odmierzam te samą wysokość połowy), aby mieć wzór dolnej części  do odrysowania dwóch czerwonych pasków, które będziemy przyklejać do naszej czystej formy flagi (fot. 5).

5. Flaga gotowa (pamiętaj – część czerwona musi być z dwóch stron, gdyż będzie to forma przestrzenna na płaszczyźnie). Następnie zaginam prawą stronę w 1/3 szerokości i po lewej stronie 1 cm – tu będzie część masztu (fot. 6).

6. Kolejną białą kartkę przecinam pionowo na pół i zwijam tak jak na fot. 7 i maluję na kolor czarny lub brązowy.

7.Ostatni etap to przyklejenie flagi na kartkę z naszym niebem. Zaczynamy od 1/3 części, którą przyklejamy na nasze niebo, następną część wywijamy i doklejamy maszt (fot. 8). Nasza flaga gotowa.

Agata Tomaszewska