W tym tygodniu odwiedził nas niezwykły gość! Z całą Rodziną Wafelków przybyła do nas Joanna Krzyżanek – autorka książek dla dzieci, która ze swoimi bohaterami jeździ po całej Polsce (i nie tylko)! Tym razem wpadła też do SP2 do uczniów 1c, 1d i 2b 🙂

Poznaliśmy członków rodziny Wafelków, Stare Knedelkowo oraz Lamelię Szczęśliwą. Pierwszaki stworzyły też piękne prace plastyczne, natomiast drugoklasiści dowiedzieli się, że ortografii wcale nie trzeba się uczyć oraz zabawili się w dziennikarzy, zadając pisarce przeróżne pytania. Ile książek ma na swoim koncie? Którą książkę napisała jako pierwszą? Kim jest Zenon Wiewiurka? My już znamy odpowiedzi na te i inne pytania! Poza tym.. Wiedzieliście, że niektóre jej książki pachną? Koniecznie musicie to sprawdzić! Na koniec pani Krzyżanek znalazła czas na autografy 😉

Bardzo dziękujemy i mamy nadzieję, że pani Joanna jeszcze nas odwiedzi 😀

Klasa 1c

Klasa 1d

Klasa 2b