W sobotę, 21 kwietnia, grupa 16 wolontariuszy z naszej szkoły pod opieką Pani Renaty Schab, Anny Staszak i Karoliny Andrzejewskiej brała udział w nietypowej akcji.

Absolwenci naszej szkoły (byli wolontariusze z Gimnazjum 23) zorganizowali Bieg Motyli wokół Jeziora Malta, którego celem było wsparcie finansowe Hospicjum Palium na Os. Rusa.

Nasi uczniowie na starcie i mecie biegu wspierali organizatorów. Między innymi wydawali pakiety startowe, słodycze, owoce, przygotowywali miejsce startu biegu.

Była również grupa rowerowa, która na trasie zabezpieczała punkty z wodą dla biegaczy.

Oprawę muzyczną stworzył zespół z naszej szkoły UNDERAGE.

W imprezie wzięło udział ponad 300 biegaczy z całej Polski. Panowała przyjazna atmosfera, a całe przedsięwzięcie bardzo się organizatorom udało.

Oto fotorelacja z Biegu Motyli.